poniedziałek, 25 lutego 2013

Idzie wiosna :)

Podobno idzie wiosna..., za moim oknem jeszcze jej nie widać, ale prezenterzy pogody na wszystkich stacjach radiowych i telewizyjnych, są zgodni, że wiosna tuż, tuż. Cieszy mnie to ogromnie bo, zrobiłam się okropnie melancholijna i gdyby nie pasje, które ciągle zachęcają mnie do działania, moje życie nabrałoby szarego koloru. Na przekór  tej szarości, wydziergałam sobie kolorowego motyla. Motyl robiony jest techniką koronki brugijskiej z dodatkiem kolorowych kwiatków. Nie wiem jeszcze, jakie będzie jego zastosowanie, ale można go wykorzystać na tysiąc sposobów, w zależności od potrzeb może być serwetką, obrazkiem, zawieszką.... Dziś posłuży mi jako podkładka  pod  filiżankę gorącej kawy, na którą Was serdecznie zapraszam. 
Serdecznie witam nowe koleżanki.  Wszystkim bardzo dziękuję za odwiedziny i cudownie ciepłe komentarze. Miłego tygodnia. Ina

sobota, 23 lutego 2013

Kwiatowe motywy

Witajcie ! 

U mnie znowu kwiaty, ale tym razem w klasycznej bieli. To, chyba za sprawą podróży po Lanckoronie,  którą odbyłam, za pośrednictwem Lusi z blogu "Szkiełkiem, okiem i sercem". Oprócz przepięknych Aniołów, kolorowych kwiatów i cudownie wiejskich pejzaży,  zobaczyłam, cudne stare,  białe koronki. Zachwyciłam się nimi i postanowiłam wrócić do klasyki, i tak z szesnastu kwadratowych motywów kwiatowych i koronkowego obrzeża,  powstała , ta, oto serweta. 

Chciałabym serdecznie powitać nowe koleżanki i podziękować za wszystkie Wasze wpisy, które tak bardzo zachęcają i motywują do dalszej pracy. Dziękuję bardzo :). Ina

wtorek, 19 lutego 2013

Papierowa wiklina

Jeszcze kilka tygodni temu, nie wiedziałam, że istnieje coś takiego, jak papierowa wiklina. Dopiero, gdy zaczęły mnie odwiedzać dziewczyny z wiklinowych blogów, przyjrzałam się bliżej technice, która pozwala tworzyć przedmioty użytkowe i ozdobne. Z pewnością, nie podjęłabym się zrobienia czegokolwiek z papierowej wikliny, gdyby nie żartobliwe wyzwanie Beatki z bloga " Klimaty Beaty" (http://klimatybeaty.blogspot.com/).  Polecam Wam tego bloga bo, to dziewczyna ze wspaniałymi różnorodnymi pasjami i złotym sercem.
Mój pierwszy "koszyk", robiony techniką prób i błędów , nie jest doskonały. Jest pełen nierówności i niedoskonałości związanej, z różną grubością i nieumiejętnością zwijania gazetowych rurek, a także wyplatania ósemek, ale pierwsze koty za płoty. Ćwiczę zwijanie i mam nadzieję, że każdy następny wyrób będzie coraz lepszy. 
W nauce pomagały mi filmiki zamieszczane na YouTube i kurs z bloga Claoodia-art.


Wieczko przyozdobiłam kwiatkiem szydełkowej dalii A to mój piesek staruszek, wygrzewa się po spacerze w śniegu :)


poniedziałek, 18 lutego 2013

Margerytki

Powróciła zima i sypie śnieg, a ja pragnę wiosny , słońca, zieleni...kwitnących kwiatów, nie tylko w ogrodach, ale i na łąkach. Przejrzałam swoje archiwum robótkowe i znalazłam schemat serwetki z margerytkami. Margerytki bardzo lubię, chociaż uważam, że jako kwiaty ozdobne są niedoceniane, a przecież  pełne uroku, nieśmiałe i delikatne...Margerytki, niektórzy nazywają chryzantemami i może stąd niechęć do tych kwiatów. Chryzantema kojarzy się  przecież z listopadem , ale nie wszyscy wiedzą, że chryzantema po grecku oznacza "złoty kwiat" . Mnie, złoty kwiat kojarzy się tylko ze słońcem,  przyjemnym ciepłem, latem...

Schemat serwetki dla chętnych :)


 Bardzo dziękuję za odwiedziny, komentarze , ciepłe słowa. Życzę Wszystkim miłego tygodnia. Ina

sobota, 16 lutego 2013

Niezapomniane Kreacje

Inspiracją,  do zrobienia tej serwetki, było obejrzenie,  baletowych "Kreacji 4" . W Kreacjach, młodzi tancerze, nie tylko  prezentują swoje choreografie, ale także tworzą cały spektakl. Piszą program wieczoru, projektują stroje, wymyślają scenografię. Ogólnie rzecz mówiąc, Kreacje sprawiają, że tancerz, może sprawdzić się w wielu rolach, nie tylko w tej wyuczonej. Podobnie jest w życiu, w tym co robimy, tworzymy...często mierzymy się z czymś, co nie jest naszą mocną stroną, lub z jakiś powodów, rzecz, którą mamy zobić,  nie podoba się nam. Podobnie było i ze mną. Na blogach arabskich, hiszpańskich, węgierskich, można zobaczyć, całe mnóstwo kolorowych, kwiatowych serwetek, które czasami odpychają swoim przepychem, intensywnością kolorów...zawsze jakoś omijałam je z daleka,  bojąc się kiczowatości. Nie wiem więc, dlaczego podczas spektaklu Kreacji, cały czas miałam w głowie wirujące kwiatowe motywy...postanowiłam się z tym zmierzyć i zrobiłam coś, co nazwałabym Niezapominajką, bo serwetka kojarzy mi się z małymi, niebieskimi kwiatkami niezapominajek.
czwartek, 14 lutego 2013

Kłębuszkowe Walentynki

"Miłość cierpliwa jest, lecz i niecierpliwa
Miłość łaskawa jest, lecz nie zawsze bywa
Miłość serdeczna jest i nigdy nie zazdrości
Miłość jest wszystkim tym, co tracisz bez miłości"


/Piotr Rubik/


Dziś  Dzień Miłości , wszędzie widać czerwone serca, które przyciągają wzrok jak magnes. Ludzie są dla siebie milsi, życzliwsi i bardziej otwarci w okazywaniu uczuć.  Lubię to święto, bo jest energetyczne i takie zaraźliwe ...ale bardziej  lubię codzienne gesty, słowa, uczynki świadczące o miłości, sympatii...... Ponieważ walentynkowe święto jest zaraźliwe ,zrobiłam dwie szydełkowe przytulanki z sercami, z których płynie moja miłość , sympatia, radość....dla Was wszystkich, którzy mnie odwiedzacie, zostawiacie swoje dobre słowo . Dziękuję i życzę pełnego miłości dnia. Ina


poniedziałek, 11 lutego 2013

Motyw rozety (słońca)

Rozeta, czy inaczej motyw słońca lub gwiazdy, była często wykorzystywanym motywem w sztuce ludowej i nawiązywała do symboli starodawnych Słowian, odnoszących się do kultu słońca. W poszukiwaniu znaczenia motywu słońca , trafiłam również na zapiski świadczące, o chrześciańskim znaczeniu tego symbolu. Motyw rozety u pierwszych chrześcian, wyrażał zmartwychwstałego Chrystusa.  Stąd częstotliwość jego występowania w sztuce sakralnej.Możemy go zobaczyć w kościołach na posadzkach, ścianach, elewacjach. Symbol rozety, ma też znaczenie magiczne. Nie mniej jednak, zawsze stanowił symbol szczęścia, pomyślności, odnowy. Ponieważ za oknem nadal zimowo i ciągle prószy śnieg,  a ja jestem spragniona już słońca i przysłowiowej "odnowy" w znaczeniu duchowym, zrobiłam komplet serwetek z motywem rozety. Może przyniosą mi szczęście :).

sobota, 9 lutego 2013

Śnieżne inspiracje

Kilka dni temu, na blogu Lusi "Szkiełkiem, okiem i sercem," przeczytałam o śnieżnych obrazach Simona Beck'a. Zainspirowana jego obrazami, odszukałam bardzo stary wzór na bieżnik, który skojarzył mi się z dziełami Simona Beck'a . Zachęcam Was do obejrzenia jego dzieł na blogu Lusi http://czarownyswiat.blogspot.com/2013/02/sniezne-arcydziea-simona-becka.html, być może i Was zainspirują do zrobienia czegoś wyjątkowego. 

Jeżeli ktoś miałby ochotę na zrobienie tego bieżnika , to podaję wzór, który dostałam od Ani z Crochet.pl. ( łańcuszek początkowy, to 193 oczka...bieżnik można modyfikować i zrobić większą lub mniejszą ilość łańcuszka początkowego)


Serdecznie pozdrawiam i życzę Wszystkim miłego weekendu :)

środa, 6 lutego 2013

Małe chwile szczęścia

" Gdzieś w każdym z nas jest dziecka ślad , małe szczęścia i ich smak...." pamiętacie tę piosenkę, śpiewaną przez Kubę Badacha ?...... Od kilku dni nie opuszczają  mnie jej słowa , bo małe szczęścia przychodzą do mnie każdego dnia. Gdy zobaczyłam pod swoim ostatnim postem garść przemiłych  komentarzy, popłakałam się ze szczęścia. Dziękuję Wam całym sercem. Wczoraj odwiedziła mnie moja przyjaciółka Matylda, która obdarowała mnie cudownym prezentem, w postaci książki pt. "Decupage".Dowiedziałam się z niej, że decupage było sztuką biednych ludzi, którzy ozdabiali przedmioty aby je wyróżnić. Pomyślałam sobie, że wszystkie techniki rękodzieła, można nazwać, taką sztuką "biednych", a jednocześnie bogatych duchowo ludzi. Wszystko to, co tworzymy i pokazujemy na swoich blogach, służy przecież do dekoracji, ozdabiania, eksponowania, przedmiotów.
Zawsze pragnęłam nauczyć się tej techniki zdobienia ale nie miałam śmiałości, książka ta zachęca jednak do spróbowania i zmierzenia się z kolejnym wyzwaniem. Dziękuję Matyldo.


Wczoraj też, przyszły do mnie dwa wyróżnienia. Pierwsze od Anity M z bloga "Moje Pasje" w postaci serduszka Versatile Bloger Award . Bardzo Ci Anitko dziękuję :).Drugie wyróżnienie to Serce  Blogowej Przyjaźni od Lusi z bloga  "Szkiełkiem, Okiem i Sercem". Polecam Wam tego bloga, to szczególny blog , bliski mojejmu sercu, opowiadający o podróżach i życiowych pasjach.  To szczególne wyróżnienie za , które bardzo dziękuję, jednocześnie chciałabym wróżnić Serduszkiem blogowej przyjaźni kilka blogów, które darzę ogromną sympatią. Są to blogi :

- Malowana skrzynia
-Drobiazgi Mankety
-Szkiełkiem, okiem i sercem
-Szydełkowy zawrót głowy
-Freesia Rossa
-Syndrom kury domowej
-Szydełkowe Robótki Doni
-Balerina Szydełkowanie 
-Galeria Zosi
-Robótki Babci Terseski
-Nitkowy świat
-Klimaty Beaty
-Aurelia Myszka Szara
i blog, który jest szczególny, bowiem dotyczy ludzi pokrzywdzonych przez los, jednak pięknych duchowo i uzdolnionych plastycznie. Jest to Środowiskowy Dom Samopomocy w Wolbromiu. 
Bardzo proszę o skopiowanie banerku , umieszczeniu na swojej stronie i rozsyłaniu go dalej w świat ,do ludzi których lubicie.

A na koniec chciałabym pokazać Wam poduszkę, którą zrobiłam w ostatnim czasie. Poduszka powstała z tęsknoty za wiosną , słońcem, latem....i moim ogrodem :)

tak wygląda tył poduszki 

Serdecznie witam nowe koleżanki ...a wszystkim odwiedzającym mnie, życzę dobrego dnia i łapania małych chwil szczęścia :) Ina

niedziela, 3 lutego 2013

Zaproszenie na kawę

Skończyłam komplecik kawowy dla mojej córki. Mam nadzieję,że jej się spodoba i spędzi przy nim wiele miłych chwil w towarzystwie swoich przyjaciół.


piątek, 1 lutego 2013

Pisankowy przerywnik

Pozazdrościłam Ewelince z bloga "Malowana skrzynia", pięknych motywów, z których zrobiła bieżnik i małe serwetki i pomyśłałam o zrobieniu kompletu kawowego dla mojej córki. Pracuję teraz nad nim, ale nieco znużona łączeniem motywów, zrobiłam sobie przerwę i wykonałam dwie kolorowe pisanki . Brakuje im jeszcze zawieszek , więc do zdjęcia umieściłam je w kieliszkach :).


 Na komplet kawowy wybarałam taki wzór: Duża serweta właściwie jest skończona , brakuje jeszcze  małych serwetek pod filiżanki.Witam serdecznie nowe koleżanki. Bardzo dziękuję  Wszystkim osobom odwiedzającym mój blog. Serdecznie pozdrawiam. Ina