poniedziałek, 31 marca 2014

Wiosenny wianek w stylu folk

Witajcie :)

Wczorajszy spacer po żółtym od kwitnącej forsycji parku, zainspirował mnie do zrobienia wianka w stylu folk. Wierzbowe gałązki oplotłam sztucznymi kwiatkami forsycji i dodałam szydełkowe ptaszki. Wzór na ptaszki  podpatrzyłam u Mariwon.
I jeszcze kilka fotek z wczorajszego spaceru. Wiosna, to dla mnie najpiękniejsza pora roku ...


Serdecznie pozdrawiam, dziękuję za wszystkie komentarze i życzę udanego tygodnia :) Ina

sobota, 29 marca 2014

Wiosenna inspiracja

Nie wiem jak u Was , ale u mnie od kilku  dni pachnie pięknie wiosną.  Zainspirowana wiosennymi kwiatkami i nucąc sobie pod nosem piosenkę Marka Grechuty " Wiosna ach to Ty" zrobiłam łapki kuchenne albo może  zawieszki , które wiosennie ozdobią mi kuchnię.
Z resztek brązowej włóczki  wydziergałam  koszyczek na kuchenne  drobiazgi , który ozdobiłam haftem wstążeczkowym.   Dokładny opis wzornika na wykonanie  różyczek znalazłam u Ani .

Serdecznie pozdrawiam i życzę wiosennej aury nie tylko w pogodzie ale również w duszy. Wszystkiego dobrego :) Ina

niedziela, 23 marca 2014

Jajecznicy z nich nie będzie :)

Witajcie :)

Ja nadal siedzę w jajkach , aczkolwiek nie w celach spożywczych tylko dekoracyjnych. A ponieważ jajka wędrują sobie po znajomych boję się,że będę niczym szewc, który bez butów chodzi, więc zrobiłam jeszcze kilka tak na wszelki wypadek by nie zostać z niczym :) Na początek jajo w rozmiarze XXL :)Jajka w towarzystwie bliżej nienazwanych ptaszków z mojej wyobraźni ;W mijającym tygodniu otrzymałam piękną niespodziankę od Agnieszki , która ma cudowne serduszko i chciała mi dodać otuchy w chorobie. Aguś dziękuję Ci bardzo za ten śliczny wisiorek, a wszystkich zachęcam do poznania bloga Agnieszki , który nazywa się " Cóż wiesz o pięknie" ....ja myślę ,że Agnieszka już wie o pięknie bardzo dużo .
 No i już na koniec chciałabym pokazać Wam moją pierwszą pracę w technice haft wstążeczkowy. Haft wstążeczkowy zobaczyłam na blogu Marii,  a potem u Beatki. Ich prace tak mnie zachwyciły,że postanowiłam spróbować. Metodą prób i błędów ( na razie) powstało serducho, które darzę dużym sentymentem i którego nie wyrzucę do kosza mimo ,że nie jest doskonałe :)
Dziękuję,że dotrwałyście do końca. Wszystkim zaglądającym życzę udanego tygodnia :) Ina

poniedziałek, 17 marca 2014

Wiosenny misz- masz

Witajcie :)

Jak Wasze samopoczucie w ten szary deszczowy dzień ? Moje takie sobie , złapałam wirusa grypy w najcieplejsze wiosenne dni tej zimy, które były w zeszłym tygodniu, dlatego samopoczucie moje jest grypowe :). Dziś powrócę do tych wiosennych chwil i pokażę Wam kilka  wiosenno - świątecznych prac , które wykonałam w zeszłym tygodniu .

Jajeczka decupage w różnych rozmiarach :
Serwetka z motywem krokusów :


Kilka zdjęć wiosny i Nero :Mam nadzieję,że dotrwałyście do końca :) Serdecznie dziękuję za Wasze odwiedziny, pozostawione komentarze.  Dobrego, zdrowego tygodnia życzę :) Ina

sobota, 8 marca 2014

Dzierganie i czytanie

Witajcie :)

Ten tydzień minął mi na dzierganiu i czytaniu, ale zanim o książkach, to chcę pokazać Wam dwie zbliżone kolorystycznie serwetki. Większa może zastąpić obrus na małym kawowym stoliku, lub być centralnym punktem dużego stołu . W mniejszej zastosowałam mocniejszy odcień fioletu. Wzór znany, ale poprzez dodanie kontrastowego koloru nabiera świeżego wyrazu.


Bardzo chciałabym polecić wszystkim, którzy lubią literaturę piękną " Listy na wyczerpanym papierze" Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Niesamowicie piękna literatura...z przepięknym słownictwem, którego dziś już nikt nie używa. ...
Drugą książkę, dostałam w prezencie od bardzo uroczej panienki o imieniu Ania. Dziewczynka w czerwonym płaszczyku Romy Ligockiej, to podróż autobiograficzna Romy, sięgająca najczarniejszych zakamarków jej duszy. Książka ta nie jest łatwa w czytaniu, wręcz trudna, gdyż sięga do życia w krakowskim getcie i ukrywania się poza jego murami. To portret dziewczynki tkwiącej w dorastającej Romie i dziewczynki , która nie opuszcza bardzo już dojrzałej, dorosłej Romy. Bardzo przejmująca i wspaniale opowiedziana historia o dzieciach Holocaustu. 


Aniu serdecznie Ci dziękuję za tą otwierającą szeroko oczy książkę .


Pozdrawiam Wszystkich czytelników mojego bloga, Paniom obchodzącym dzisiejsze święto ,życzę udanego,miłego świętowania, a tym, które nie obchodzą Dnia Kobiet  udanego weekendu i miłego, dobrego nowego tygodnia. Serdecznie pozdrawiam. Ina